تماس با ما

تماس با شخص : Tina Liu

شماره تلفن : +86 13692217131

WhatsApp : +008613692217131

Free call

چگونه از چشمان خود در برابر آسیب لیزر محافظت کنیم؟

November 8, 2021

آخرین اخبار شرکت چگونه از چشمان خود در برابر آسیب لیزر محافظت کنیم؟

ابتدا باید بدانیم لیزر چیست.اصل لیزر توسط فیزیکدان مشهور آمریکایی آلبرت انیشتین در سال 1916 کشف شد، اما تا سال 1960 بود که اولین لیزر با موفقیت ساخته شد.در قرن بیستم، لیزر پس از انرژی اتمی، کامپیوتر، نیمه هادی، اختراع بزرگ دیگر انسان، معروف به «سریع ترین چاقو»، «دقیق ترین خط کش»، «درخشنده ترین نور» و «لیزر عجیب» بود.لیزر در پس زمینه آماده سازی نظری و نیاز فوری به عمل تولید به وجود می آید.به محض بیرون آمدن، توسعه سریع فوق العاده ای به دست آورده است.

 

آخرین اخبار شرکت چگونه از چشمان خود در برابر آسیب لیزر محافظت کنیم؟  0

 

توسعه لیزر باعث می شود علم نوری باستانی و فناوری نوری زندگی جدیدی پیدا کنند و منجر به یک صنعت کاملاً جدید شود.لیزر می تواند افراد را وادار کند که به طور موثر از روش ها و ابزارهای پیشرفته بی سابقه ای برای به دست آوردن منافع و نتایج قابل توجه استفاده کنند و در نتیجه باعث توسعه نیروهای مولد شوند.تقاضای پایین دستی صنعت لیزر چین عمدتاً پردازش لیزر، ارتباطات نوری، اندازه گیری لیزر، لیزر، اجزای لیزر، درمان پزشکی لیزر است.سهم بازار آنها به ترتیب 43.5٪، 25.7٪، 14.3٪، 6.1٪، 4.8٪، 3.7٪ است.

برای محافظت از چشمان خود از عینک ایمنی لیزری استفاده کنید

 

آ.آسیب لیزر به چشم

طول موج لیزر و آسیب چشمدر آسیب لیزر، آسیب چشم جدی ترین است.اگرچه فناوری لیزر در زندگی روزمره ما ادغام شده است، اما نمی توان از مضرات لیزر چشم پوشی کرد.طول موج لیزر در نور مرئی و نزدیک به مادون قرمز، سرعت جذب محیط انکسار چشم کم است، انتقال بالا است و توانایی تمرکز محیط انکسار (غلظت نور) حیاتی است.هنگامی که نور مرئی یا نزدیک به مادون قرمز با شدت بالا وارد چشم می شود، می تواند از محیط انکساری چشم انسان عبور کند و نور را روی شبکیه جمع کند.در این زمان، چگالی انرژی لیزر و چگالی توان روی شبکیه به هزاران یا حتی ده‌ها هزار بار افزایش می‌یابد، تعداد زیادی انرژی نور در یک لحظه در شبکیه چشم، که منجر به افزایش سریع دمای گیرنده نور شبکیه می‌شود. لایه سلولی، به طوری که سلول های گیرنده نوری انعقاد نکروز نکروز و از دست دادن نقش گیرنده های نور.هنگامی که لیزر بر روی سلول های گیرنده نور متمرکز می شود، انعقاد پروتئین ناشی از گرمای بیش از حد آسیب غیرقابل برگشتی است.پس از آسیب دیدگی، کوری دائمی می تواند ایجاد شود.

طول موج های مختلف لیزر اثرات دیگری بر روی چشم خواهد داشت.آسیب لیزر مادون قرمز دور به چشم عمدتاً قرنیه است.زیرا این نوع طول موج لیزر تقریباً همه توسط قرنیه جذب می شود، بنابراین آسیب قرنیه جدی ترین است، عمدتاً باعث کراتیت و التهاب ملتحمه می شود، بیماران احساس درد چشم، جسم خارجی مانند تحریک، ترس از نور، اشک، چشم می کنند. احتقان، کاهش بیناییآسیب نور مادون قرمز دور باید برای محافظت از چشم، جلوگیری از عفونت، درمان علامتی پوشش داده شود.

آسیب لیزر UV به چشم عمدتاً قرنیه و عدسی است.این باند لیزر UV تقریباً همه توسط عدسی چشم جذب می شود و جذب قرنیه می شود که می تواند باعث تیرگی عدسی و قرنیه شود.

لیزرها معمولاً دارای برچسب هشدار لیزری با شماره سطح ایمنی هستند:

کلاس I/1: معمولاً پرتو کاملاً محصور است، مثلاً در دستگاه پخش CD یا DVD.

کلاس II/2: ایمن در شرایط عملیاتی عادی.این نوع تجهیزات معمولاً کمتر از 1 میلی وات قدرت دارند، مانند نشانگر لیزر.

کلاس IIIa/3R: توان معمولاً به 5 میلی وات می رسد.نگاه کردن به این پرتو برای چند ثانیه باعث آسیب فوری شبکیه می شود.

کلاس IIIb/3B: در صورت قرار گرفتن در معرض آن باعث آسیب فوری چشم می شود.

کلاس IV/4: لیزر می تواند پوست را بسوزاند و حتی نور لیزر پراکنده می تواند باعث آسیب به چشم و پوست شود.این زمانی است که چشم های ایمنی لیزر برای محافظت از چشم شما مورد نیاز است.

باصل کار عینک ایمنی لیزری

عینک محافظ لیزری نوع خاصی از عینک است که می تواند از آسیب لیزر به چشم انسان جلوگیری یا کاهش دهد.عینک های ایمنی لیزری عینک های بسیار کارآمد و ایمن هستند که برای لیزرهای مختلف و اشاره گرهای لیزری مناسب هستند.این سری از عینک های ایمنی نوری راحت، زیبا، ایمن و قابل اعتماد هستند.عملکرد ایمنی نوری آن به طور کامل مطابق با EN207 است.عینک ایمنی لیزری با انواع جذبی که می تواند از باندهای لیزری خاص و نور قوی همه جهته محافظت کند.مناسب برای انواع تجهیزات لیزری. عبور نور مرئی دارای 30٪، 50٪، 80٪ و غیره است. چگالی نوری دارای OD5+، OD6+، OD7+ و غیره است.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما

sales@laserpair.com
+008613692217131
LP13692217131
sales16_409
+86 13692217131